Web Sitenizin Daha İyi Görünmesini Sağlayacak 4 İpucu!

Bir işletme sahibi olarak web siteniz, dijitalde olan varlığınızın en önemli yönlerinden biridir. 

Ama bazen ilk yaptırdığınız tasarımı ve web sitenizin genel görünüşünü beğenmiyor olabilirsiniz. Belki biraz modası geçmiştir, belki markanız ve işiniz farklı bir tarza geçmiştir. Ya da yeni bir siteye zaman ve para harcayacak durumunuz yoktur ama sıfırdan bir değişiklik istiyor olabilirsiniz. Teknik açıdan WordPress web sitenizde bir sorun yoksa tüm bu tasarımsal işlemleri biraz zaman harcayarak kendiniz yapabilirsiniz.

Kulağa keyifli geliyor, değil mi?

Sitenizden daha çok keyif almak ve mutlu çalışmak için web sitenizde birkaç küçük değişiklik yapmanız yeterlidir. En iyi kısmı ne biliyor musun? Bu değişiklikler sadece dakikalar alıyor.

Haydi Başlayalım!

İlgi Çekici ve Özenli Banner Tasarımları

Bir web sitesinin en önemli faktörü ön yüzüdür. Ziyaretçileri karşıladığınız ve onların sitede vakit geçirmesini sağladığınız ilk yer ana sayfadır. Orayı ilgi çekici tasarımlar ile süslemeli ve ürün/hizmetlerinizi cazip hale getirmelisiniz. Bunun için çok basit bir aracımız var artık herkesin bildiği: CANVA. Rahatlıkla kullanabileceğiniz ve her şeye ulaşabileceğiniz bir cevher Canva. Pro üyelik yapmadan bile çok fazla imkana sahip olacaksınız. Marka renklerinize ve tarzınıza uygun bir tasarım seçip aynı tarzda kaliteli banner ve slider tasarımları elde edebilirsiniz.

Canva’yı ilk kez kullanacaksanız veya tasarım desteği alma ihtiyacı duyuyorsanız benimle iletişime geçerek, her sektör için hazırladığım şablonlardan faydalanabilirsiniz.

Kaliteli Fotoğraflar

Web sitenize koyacağınız fotoğrafları kendinizin çekmesi ilk önceliğimiz. Müşterinize ne sunuyorsanız onu birebir, en kaliteli hali ile orada sergilemelisiniz. Bunun için bir ring light yada fotobox kullanabilirsiniz. Böylece telefonunuz ile çektiğiniz fotoğraflar bile profesyonel görünecektir. Eğer çekim yapma imkanınız yoksa ücretsiz kaliteli fotoğraflar bulacağınız web sitelerinden destek alabilirsiniz. Unsplash, Pixabay, Pexels, Stockvault, Morguefile bu sitelerden bazıları. Ayrıca fotoğrafları düzenleyerek aynı filtrelemeyi yapabilir, tek filtre düzeni ile sitenizde renk uyumunu sağlayabilirsiniz. Pixlr, PhotoScape X, GIMP, Fotor ücretsiz kullanabileceğiniz fotoğraf düzenleme siteleridir. Tüm bu düzenlemelerden sonra web siteniz kaliteli ve cazip görünecektir.

Bozuk Bağlantıları Düzenleme

Bir web sitesinde bir bağlantıya tıklayıp “korkunç 404 hata” sayfasını almaktan daha kötü bir şey yoktur. Bu yüzden, ziyaretçilerinize bu durumu yaşatmayın.

Çok fazla kırık ve bozuk bağlantıya sahip olabilirsiniz ve bunların hepsini tespit etmek uzun vaktinizi alabilir. Size burada kolay bir şekilde 404 hatalarını nasıl tespit edip, düzenleyeceğinizi basit bir şekilde anlatacağım:

  • Google Analytics hesabınıza giriş yapın,
  • Davranış > Site İçeriği > Tüm Sayfalar sekmesine gidin
  • Birincil Boyutun yanındaki Sayfa Başlığı’nı seçin
  • Arama çubuğuna 404 yazın ve aramaya basın
  • Bozuk olan tüm 404 URL’leri ve bağlantıları bulmak için Sayfa Başlığı sonuçlarına tıklayın
  • Ve Onları onarın! Tebrikler 🙂

Tüm bu adımları izlerken bir zorluk yaşarsanız bana iletişim formundan yazarak destek talep edebilirsiniz.

Beyaz Boşluk Kontrolleri

Web siteniz hem mobilde hem masaüstünde uyumlu mu bunu kontrol edin. Tüm sayfaları inceleyin, resimlerde ve yazılarda kaymalar var mı bunları tespit edin. Yazılar birbirine çok yakınsa aralara boşluk ayırıcılar ekleyin. Resimler sağa sola kaymış olabilir, eşit bir şekilde görünmesi için aynı boyutlarda beyaz boşluklar kullanın. Kullanıcıyı yormayan, sade fakat kullanışlı bir web sitesi elde edene kadar beyaz ayırıcı boşlukları kullanmaya devam edin. Bu sayede web siteniz karmaşadan kurtulacak ve bir nefes almış olacak.

Tüm bunları yapmak istiyor, yeni bir site tasarlamak istiyor, deniyor fakat hala tam istediğiniz o mükemmel görüntüye ulaşamıyorsanız sizin için minimal, sade ama kullanışlı; son derece ilgi çekici tasarıma sahip bir web sitesi kurabilirim. WordPress panelini sonrası için nasıl kullanacağınıza dair bir kullanım kılavuzu sunarım ve tüm bu detayları kolaylıkla yapabilir duruma gelirsiniz. İlk kurulum en fazla 7 gün sürer ve sonrası tamamen sizin zevkinize göre dizayn etmeye kalır.

Tüm bu adımları deneyin ve bana bir yorum bırakmayı unutmayın. Sürecinizi merakla bekliyor olacağım 🙂

Bir sonraki yazılar için merak ettiğiniz konuları da fikir olarak lütfen benimle paylaşın. Böylece önceliği onlara vereceğim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir