Online ve Ücretsiz Alabileceğiniz Dijital Pazarlama Eğitimleri

“Sosyal medya pazarlaması yapmaya odaklanmayın, sosyal olmaya odaklanın.” – Jay Baer

Dijital Pazarlama kısa tanımıyla, tüm dijital teknolojileri kullanarak İnternet üzerinde yaptığınız pazarlamaya verilen addır. Sosyal medya, arama motorları, mobil uygulamalar, web siteleri gibi dijital kanalları kullanarak vereceğiniz tüm reklamlar dijital pazarlama kavramı altında yer alır.

Yeni girişimci olma yolundaysanız, bir şirkette pazarlama departmanında çalışıyorsanız veyahut şu an yaptığınız işten memnun değilseniz ve dijital pazarlama konusunda uzmanlaşmak istiyorsanız online ücretsiz kurslarla yola koyulabilirsiniz.  Elbette ki dijital pazarlama çok geniş yelpazesi olan bir alan. Uzmanlaşmak ve her konuda bilgi sahibi olmak için epey bir yol kat etmek gerekecek. Fakat belli başlı birkaç konu ile başlayıp, sonrasında ücretli kurslar ile kendinizi geliştirmeye devam edebilirsiniz.

Dijital pazarlama becerilerinizi geliştirmek için en iyi 10 ücretsiz çevrim içi kursa göz atın:

DİJİTAL PAZARLAMA

Google Dijital Pazarlamanın Temelleri

İşe Google sertifika programları ile başlamak en iyisi olacaktır. Dijital Pazarlamanın Temelleri kursunu başarıyla tamamladıktan sonra Google’dan Dijital Pazarlamanın Temelleri Sertifikasına sahip olacak, aynı zamanda dijital pazarlamayı genel hatları ile öğrenmiş olacaksınız.

İienstitü Dijital Pazarlama Eğitimi

İstanbul İşletme Enstitüsü üzerinden aldığınız Dijital Pazarlama eğitimi, tüm dijital pazarlama faaliyetlerinden e-ticaret sitesi kuruluma kadar işletmeniz için gereken her türlü bilgiye ulaşacağınız online ücretsiz bir kurs. Üstelik hocalar ile birebir ve canlı ders imkanınız, kurs sonunda sertifika alma imkanınız da olacak.

SOSYAL MEDYA

Udemy Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Eğitimleri

Udemy üzerinden alacağınız bu eğitim ile Facebook, Instagram, Google Ads, eTicaret, WordPress, YouTube, Linkedin gibi tüm sosyal ağlarda dijital pazarlama tekniklerini öğreneceksiniz. Üstelik dilediğiniz zaman girip eğitim videolarını tekrar izleme fırsatınız ve sertifika alma imkanınız da olacak.

Linkedin.com Sosyal Medya Eğitimleri

İN Learning eğitimlerini almak için ücretsiz deneme sürümünden faydalanabilirsiniz. Dünyada başarısını ve uzmanlığını kanıtlamış birden fazla uzman eğitmenden kurs alma imkanı sağlayan linkedin learning programları, İngilizce olarak veriliyor. Fakat çeviri ve alt yazı yaparak kursu alabilirsiniz.

SEO ve ADS

Google Ads Arama Ağı Temel Eğitimi

Dijital pazarlamanın en önemli ayağı şüphesiz ads arama ağı reklamları. İşletmenizi geniş kitlelere duyurmak, ürünlerinizi daha fazla insana ulaştırmak ve satışlarınızı arttırmak için bilmeniz gereken ilk konuların başında geliyor. En temelinden öğrenip, Google tarafından sertifika sahibi olmak da avantajınız olacak.

Udemy Yeni Başlayanlar için A’dan Z’ye SEO Eğitimi

Ücretli reklamlar dışında sitenizin organik aramalarda üstlere çıkmasını SEO sayesinde sağlarsınız. Siteniz için en önemli şeylerden birisi bu sebeple doğru yapılmış bir SEO çalışmasıdır. Udemy eğitimi yeni başlayanlar için sıfırdan ve en detaylı haliyle size ihtiyacınız olan bilgileri verecektir. Eğitim sonunda Bitirme Sertifikası da alıp, sertifikalı ve donanımlı bir SEO uzmanı olacaksınız.

İÇERİK

İienstitü İçerik Editörlüğü Eğitimi

Dijital Pazarlamada içerik her şeydir. Sosyal medya içeriği, blog sayfası içeriği, e-ticaret ürün yönetimi içeriği.. Aklınıza gelebilecek her şey iyi bir içerik ile bağlantılıdır. İnternette başarı yakalamak istiyorsanız iyi bir içerik editörü olmalısınız. İienstitü eğitiminde de ücretsiz canlı ders anlatımı ile İçerik Editörlüğünü tüm detayları ile öğreneceksiniz.

Coursera Viral Pazarlama ve İçerik Oluşturma Eğitimi

Coursera dünyanın her yerindeki üniversite ve eğitim kurumlarından kurslar alabileceğiniz bir site. Ücretli/ücretsiz birçok eğitime erişme imkanınız mevcut. 

KODLAMA

Google Kodlamanın Temelleri Eğitimi

Google basit kodlama eğitimi kodlamaya giriş için en ideal kurslardan bir tanesi. Kodlamaya ilginiz var mı, bu konuda ne kadar yetenekli ve isteklisiniz bu kurs sayesinde anlayabilirsiniz. Kodlamanın temellerini öğrendikten sonra da bu alanda kendinizi geliştirmeye devam edebilirsiniz.

Codeacademy Make a Website / Web Sitesi Yap

Kodlamaya ilginiz varsa, öğrenmek istiyorsanız tüm bu dijital pazarlama eğitimlerine ek olarak kodlama eğitimleri ile kendinizi geliştirmelisiniz. Kendi sitenizi kendiniz yazmak isterseniz, tasarıma meraklıysanız Codeacademy size bu alanda fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Ek Bilgi:
Dijital Pazarlamaya ilginiz varsa, bu benim işim diyorsanız Dijital Pusula PodCastini dinlemenizi tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir