Yeni Girişimcilerin İzlemesi Gereken 5 İlham Dolu Film

Şu an bu yazıyı okuyorsanız yeni girişimcisiniz veya henüz girişimci olma adayısınız. Size girişimciliğin kolay olduğunu söyleyenler olabilir, onlara inanmayın. Girişimcilik önünüze milyonlarca engelin çıkabileceği zorlu bir koşudur. Rakipler, bütçe sıkıntısı, sektörel sorunlar veya içinde olduğumuz salgın gibi küresel problemler. Ama tüm bunlara rağmen girişimci olmak için bir adım atmaya karar vermişseniz, siz sıradan bir insan değilsiniz. Zor zamanlarda bile daha da ileri yürümekten vazgeçmeyen girişimcilerin de yorulduğu, ufak bir molaya ihtiyaç duyduğu anlar olabilir.

İşte o ufak molanızda sizi motive edecek, kafanızı rahatlatacak, yeni fikirler verecek ve girişimcilik konusunda ilham kaynağı olacak 5 film önerisi:

1. Citizen Kane (Yurttaş Kane)

Orson Welles’in 1941 yapımı şaheser filmi. Girişimci olsun ya da olmasın herkesin mutlaka izlemesi gereken filmlerin başında geliyor. Romantizm ve iş ilişkilerinin bir arada işlendiği filmde otoriter yönetimin ve mükemmeliyetçi olmanın sonuçlarını gösteriyor.

2. The Founder (Kurucu)

Fast Food devi Mc Donalds’ın nasıl kurulduğu ve nasıl büyüdüğüne, şu an bulunduğu noktaya nasıl ve kim tarafından getirildiğine dair eğlenceli bir film. Pazarlama derslerinde de sürekli anlatılan Ray Kroc’un yaptıkları da detaylı şekilde filmde anlatılmış.

3. Jerry Maguire ( Yeni Bir Başlangıç)

Kariyerinde başarılı ve harika bir hayatı olan Jerry, bir gün sahip olduğu her şeyi kaybeder. Sıfırdan başlamak zorunda kalan Jerry’nin kaybettiklerini kazanmak için çıktığı yolculuk ve sonuçlarını izleyeceksiniz.

4. The Social Network (Sosyal Ağ)

Harvard öğrencisi olan Mark Zuckerberg’in sonrasında nasıl dünyanın en popüler sosyal ağını kurduğunu ve olağanüstü bir kazanç elde ettiğini her girişimci merak eder. Filmi izlediğinizde daha iyi bir girişimci olmak için motivasyonunuz son derece artmış olacak.

5. Start-up.com

İki genç girişimcinin kurdukları govworks.com şirketinin hikâyesini konu alan bir yeni girişimcilik belgeseli. Bu film yeni kurulan bir şirketin bir anda nasıl yükselip sonrasında yaşadığı olumsuzlukları ve tüm sorunlar karşısında nasıl davranış sergilendiğini görmenizi sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir