Renklerin Satışları Artıracağını Biliyor musun?

Pazarlamacılar ve grafik tasarımcılar, herhangi bir pazarlama ve satış kampanyasının başarısında renklerin önemli bir rol oynadığını sıklıkla söylüyorlar (ben de size söylüyorum :)). Belirli renkler, müşterilerde belirli duyguları harekete geçirme eğilimindedir, böylece marka müşteri üzerinde o ürünle ilgili alaka düzeyi yaratır ve satın almaya motive eder. Sizinle bazı renkleri uyandırdıkları belirli duygularla birlikte bu yazıda paylaşıyor olacağım:

1. Kırmızı

Kırmızı, gücün rengidir. İnsanların dikkatini fazlasıyla çeker ve onları canlı ve orada tutar. Bu yüzden pazarlama kampanyaları için en popüler renktir. Sadece aşırıya kaçmamakta fayda var!

2. Mavi

Güvenilir ve havalı görünmek istediğinizde mavi renk tam size göre. En iyi sonuçlar için maviyi tamamlayıcı renklerle karıştırın, örneğin uçuk pembe. Sağlık ve güzellik sektörlerinde sıklıkla mavi tercih edilir.

3. Pembe

Genç bir kadın demografisinin dikkatini çekmek için rekabet mi ediyorsunuz? Pembe ile yanlış hedefleme yapmanız mümkün değil. Eğlenceli, gösterişli ve tamamen dişi bir renk olan pembe tonları, kozmetik ve bakım sektörleri için kullanılabilir.

4. Sarı

Sarı güçlü bir renktir ama aynı zamanda en tehlikeli renktir. Hedef kitlenizin dikkatini çekmek için sarıyı kullanın ve yeteneklerinizden emin olduğunuzu onlara bildirin. Dijital pazarlama uzmanları sarıyı bu yüzden sıkça kullanırlar.

5. Yeşil

Yeşil çok yönlü bir renktir. Sıcak ve davetkar, müşterilere hoş bir his veriyor. İkincisi, sağlık, çevre ve iyi niyeti ifade eder. Son olarak, yeşil paranın rengidir, bu nedenle zenginlik düşünceleri yaratır. Organik ve biyolojik ürün satanların tercihidir.

6. Mor

Mor, kraliyetin rengidir ve pazarlama çalışmalarına zarafet ve prestij katmak için en ideal renktir. Lüks tüketim ürünleri satan bir markaysanız mutlaka mor rengi kullanmanızı öneririm.

7. Gold

Altın da aynı şekilde zarif ve prestijlidir, ancak morun eşleşemeyeceği bir güç unsuru ekler. Mor veya yeşil ile birlikte altın, zenginliği ve soy ağacını simgeleyen güçlü bir renktir. Genellikle turizm ve otel işletmelerinde gold renkler kullanılmaktadır.

8. Turuncu

Turuncu enerjidir. Güçlü dikkat çekici özelliklere sahip, eğlenceli ve havalı ve müşterilerin son teknoloji bir şirketle uğraşıyormuş gibi hissetmesini sağlıyor.

9. Kahverengi

Toprak rengi bir ton olan kahverengi, konfor rengi olarak bilinir ve müşterilere rahatlık verir.

10. Siyah

Siyah, çok yönlü bir başka renktir. Modern veya geleneksel, heyecan verici veya rahatlatıcı olabilir. Zıt bir renk olarak kullanılan siyah, çoğu zaman, hangi ruh halini yansıtmak istiyorsanız ona drama katar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir