Meta (Facebook) Business Manager ve Reklam Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Facebook yeni adıyla Meta Business Manager kullanmanın en iyi tarafı kişisel Facebook akışınızı görmek zorunda kalmamanız. Özellikle kişisel Facebook kullanmayı sevmeyenler Business Manager sayesinde direkt işletme sayfasında tüm işlerini hallederek çıkabilirler.

Business Manager’ı kullanmanın ikinci en iyi nedeni, her şeyi düzenli ve güvenli tutmasıdır. İster küçük işletme sahibi olun ister bir dijital pazarlama yöneticisi; tek bir işletme sayfası altında birden fazla hesabı güvenilir ve kullanışlı bir şekilde yönetebilirsiniz.

Eğer bir işletme sahibi olarak ajansa reklam yönetimi yaptıracaksanız, ajans yetkilisinin sizin işletme hesabınızda nelere erişmesi gerektiğini seçebilirsiniz. Bu sayede sizin bilginiz dışında herhangi bir işlem yapılmamış olacaktır.

Meta Business Manager sayesinde içerik planlayabilir, ticaret yöneticisini kullanarak mağaza açabilir ve kolaylıkla reklam yönetici paneline erişebilirsiniz. Reklamlarda aldığınız dönüşleri izlemek ve daha detay hedeflemeli reklamlar verebilmek için de mutlaka bir Meta Business Manager ve onun altında bir reklam hesabı kurmalısınız.

Nasıl Kuracaksınız?

1-Meta Business Manager Hesabı Oluşturun

https://business.facebook.com/overview linkine girin ve bir Meta Business Manager hesabı oluşturun. Kendiniz ile ilgili istenen bilgileri girerek Business Manager hesabınızı oluşturun.

 

2-Reklam Hesabı Ekleyin

Facebook Business Manager hesabınızı oluşturduktan sonra, https://www.facebook.com/ads/manager/account_settings adresinden İşletme Ayarlarına girin. Sol tarafta HESAPLAR butonuna ve sonrasında Reklam Hesaplarına tıklayın, EKLE yazan yerden Yeni Bir Reklam Hesabı Oluşturun.

 

 

 

3-Reklam Hesabına Yönetici Ekleyin

Reklam hesabı ekledikten sonra bir de hesabınıza yönetici atamanız gerekecek. https://business.facebook.com/settings/people bu linki kullanarak İŞLETME AYARLARI kısmından Kullanıcılar-Kişiler-Ekle adımlarını izleyerek atanacak yönetici maili ile işlemi tamamlayabilirsiniz. Atadığınız kişiye belli görevler tanımlayarak nelere erişmeleri gerektiğini belirleyebilirsiniz.

 

4- Reklam Hesabına Ödeme Yöntemi Ekleyin

Bir yönetici atadıktan sonra ödeme yöntemi eklemeniz gerekiyor. https://business.facebook.com/settings/ad-accounts linki altında bulunan ÖDEME YÖNTEMLERİ kısmına girerek yeni bir ödeme yöntemi ekleyebilirsiniz. Bu adımdan sonra artık reklam vermeye başlayabilirsiniz.

Business Manager uygulamasını telefonunuza da indirerek reklam yöneticisi, içerik yöneticisi ve diğer tüm araçları mobil olarak da kolaylıkla kullanabilirsiniz.

1 Comment
One Trackback:

[…] Meta (Facebook) Business Manager ve Reklam Hesabı Nasıl Oluşturulur? […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir