6 Basit Adımda Facebook İşletme Sayfanızı Oluşturalım

Facebook işletme sayfası, küçük yerel işletmelerin, uluslararası markaların ve tanınmış kişilerin Facebook topluluğuyla etkileşim kurmasına olanak tanıyan, halka açık Facebook hesaplarıdır .

İşletmeniz için bir Sayfa oluşturmanız oldukça önemlidir fakat çoğu kişi bunu yapmayı hep erteler ya da gerekli görmez. Facebook İşletme hesabı sayesinde içerik yayınlayabilecek, önemli şirket güncellemelerini paylaşabilecek, etkinlikleri ve yeni yayınları tanıtabilecek ve dünyanın en büyük sosyal ağı aracılığıyla hedef kitlenizle reklam paneli yardımıyla bağlantı kurabileceksiniz.

Ayrıca ürün satan bir firmaysanız Mağazalar özelliğini kullanarak satış da yapabilirsiniz.

İçerik yayınlama araçları ile 1 aylık gönderilerinizi ve hikayelerinizi önceden planlayabilir ve ücretsiz bir şekilde düzenli bir hesap oluşturabilirsiniz.

Tüm bunları yapabilmeniz için gerekli olan Facebook İşletme Sayfanızı kolaylıkla nasıl açabilirsiniz, birlikte bakalım:

1-Bir Sayfa Oluşturun

Bu noktada bir kişisel profiliniz olması önemli. Kişisel profiliniz altından bir sayfa oluşturacaksınız ve bu sayfanın yöneticisi sizin kişisel profiliniz olacak.

Kişisel Facebook profilinize giriş yaptıktan sonra SAYFALAR ve +YENİ OLUŞTUR sekmelerini seçmelisiniz.

 

 

 

 

 

 

2-İşletmenize Bir İsim Verin

İşletmenizin adını, sektörünüzle ilgili en fazla üç kategoriyi ve biyografiyi girin. Bilgileri girerken Sayfa Ön izleme ekranı güncellemesini gerçek zamanlı olarak göreceksiniz. Tüm bilgileri doğru girdikten sonra SAYFA OLUŞTUR butonuna tıklayarak işlemleri kaydedebilirsiniz.

3- Görsellerinizi Ekleyin

İşletme Sayfanızı oluşturduktan sonra sayfayı yenileyin ve aşağıdaki gibi işletme sayfanızın bilgilerinin olduğu ekranı görün. Profil fotoğrafınızı ve kapak görselinizi buradan üzerine tıklayarak değiştireceksiniz. Profil fotoğrafınız sayfanızda işletme adınızın yanında görünen resimdir ve boyutu 170 x 170 piksel olmalıdır. Kapak fotoğrafınız, sayfanızın üst kısmına uzanan resimdir ve 1640 x 856 piksel olmalıdır.

4- Sayfa Ayarlarından İşletme Bilgilerinizi Güncelleyin

Facebook İşletme Sayfanızı oluşturdunuz ve birkaç fotoğraf yüklediniz. Şimdi iş ayrıntılarınızı ekleme zamanı. Bu sayede potansiyel müşteriler şirketinizin adresini, web sitesini, iletişim bilgilerini, çalışma saatlerini vb. kolaylıkla öğrenebilecek ve sizinle iletişime geçebilecekler. İşletme sayfanıza girdiğiniz ana ekranda hemen sol orta kısımda bu bölümü göreceksiniz.

5-Eylem Düğmesini Düzenleyin

İşletme ana sayfanızda kapak fotoğrafınızın altında Düğme seçeneğini göreceksiniz. Oradan potansiyel müşterilerinizi etkileşime geçirecek bir çağrı mesajı seçebilirsiniz. Bu sayede sayfanıza girdiklerinde Takip Et, Kaydol, Bizimle İletişime Geç gibi seçeneklerden biriyle sizinle iletişime geçebilirler.

6- Instagram Adresinizi Bağlayın

Facebook İşletme Sayfanızı Instagram adresiniz ile bağlayarak istatistiklerinizi takip edebilir, mesaj ve yorumları tek panelde görebilir, içeriklerinizi aynı anda planlayabilir ve reklam panelini yönetebilirsiniz.

Sol tarafta Sayfa Ayarları sekmesi altında Instagram butonunu göreceksiniz. Tıkladıktan sonra Instagram bilgilerinizi girip sayfayı bağlayın. Aynı yerde WhatsApp butonu da bulunuyor. Dilerseniz Whatsapp numaranızı da ekleyerek müşterilerinizi direkt Whatsapp ile iletişim kurmaya yönlendirebilirsiniz.

Tebrikler artık bir Facebook İşletme Sayfanız var 🙂

Yeni bir gönderi oluşturabilir ve Facebook arkadaşlarınızı işletme sayfanıza davet edebilirsiniz.

 

1 Comment
One Trackback:

[…] Bir işletme hesabı oluşturmadıysanız şu yazımı okuyabilirsiniz: https://sedagokce.com/6-basit-adimda-facebook-isletme-sayfanizi-olusturalim/ […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir